Elif Kara Estetik ve Güzellik Merkezi

Bay ve Bayan Lazer Epilasyon Merkezi

Home Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Bay Bayan Lazer Epilasyon Merkezi
Lazer ışınları yardımıyla kişinin vücudundaki kılları yok ettirme işlemine lazer epilasyon denir. Lazer epilasyon işlemi sırasında deri altındaki melanin katmanına ışın göndererek kıl kökleri zayıflatılır ve zamanla yok olur. Kadın ve erkek fark etmeksizin genital bölgeye, koltuk altına, kollara ve bacaklara, yüze uygulanabilen lazer epilasyon işlemleri tek hareketle birden fazla kıla aynı anda müdahale ettiği için hızlı ve kolay bir çözümdür.

Lazer Epilasyon Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnsan vücuduna herhangi bir zararı olmayan lazer epilasyon işlemleri zaman zaman tartışma konusu oluyor. Bu durumda hem kadınların hem de erkeklerin bilmesi gerekenleri şöyle sıralayabiliriz;
  • 18 yaşında olan kadın ve erkek bireyler lazer epilasyon yaptırabilir.
  • Tıbbi bir tedavi olduğu için uzman eşliğinde yapılmalıdır
  • Tedaviye başlandıktan sonra cımbız gibi aletlerle kıl kökü çekme işlemleri uygulanmamalıdır. Jilet gibi ürünlerle kılları tıraş etmek daha doğrudur.
  • Lazer epilasyonu sonrasında cilt hassas bir hal aldığı için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır.
  • Lazer ışınları cildi kurulaştırdığı için aşırı kuru cilde sahip kişilere bu işlemler önerilmez.
  • Cilt hastalığına sahip olan bireyler, hamileler, bronzlaşmış kişiler, cilt soyma işlemine maruz kalmış insanlar ve hormon hastaları lazer epilasyon uygulamalarından kaçınmalı eğer gerekli ise doktor kontrolünde bu işlemler yapılmalıdır.
  • Işık hassasiyetini arttıran ilaçlar kullanılıyorsa lazer epilasyonu tedaviden en az 6 ay sonra uygulanabilir.
Lazer Epilasyon İşlemi Nasıl Uygulanır?
4 ile 8 hafta arasında süren lazer epilasyon işlemleri bölge durumuna göre 5 dakika ile 2 saat arasında değişmektedir. Erkelerde seans süresi daha uzun olabilir. Sadece kıl köklerine kadar ışın yayan lazer makineleri yardımıyla kıl kökleri incelerek yok edilir. Kadın ve erkek bireylerde aynı yol seyredilir.