Nef Estetik Merkezi

Elif Kara & Nef Estetik ve Güzellik Merkezi

Home Kaş Tasarımı

Kaş Tasarımı

3D Microblading Kaş Tasarımı

3D Microblading kıl tekniği ile kaş tasarımı kalıcı olmayan fakat uzun süre istenilen formda kullanılabilen ve kişiye kısa sürede vaat edilen kaşın yapıldığı pratik bir uygulamadır. Acısız olan bu işlem iki seanstan oluşur ve yaklaşık 4 hafta sürer. Seans sonrası bireyler günlük yaşamına devam edebilir.

3D Microblading Kaş Tasarımı Nasıl Uygulanır?

Krem anestezi ve sıvı anestezi sıra ile seans öncesinde ve seans sırasında uygulanır. Acı, ağrı, herhangi bir alerjik reaksiyon, kanama, kısa süreli körlük ve morarma gibi durumların oluşması 3D microblading sırasında kesinlikle oluşmaz. En az bir yıl, en fazla iki yıl kalıcı olan bu işlem derinin epidermis tabakasına tek kullanımlık, gözle görülmeyen nano maddelerin, ince iğnelerle kıl yönüne doğru işlenmesi ile yapılır. Derinin dermiş tabakasına inilmediğinden dövme etkisi yaratmaz ve renk değişimi olmaz. Bireyin kaş rengine uygun pigmentlerle çalışıldığı için çeşitli bir renk skalasına sahip olan 3D microblading kaş tasarımı sırasında kişinin yüz şekli baz alınarak farklı teknikler uygulanır. Kaşların başlangıç ve bitiş noktaları belirlenir, istenilen kavis çizilir, göz ve kaş arasındaki mesafe altın oran kurallarına dayanarak şekillendirilir. Sonrasında ise yarı kalıcı olan 3D microblading kaş tasarımı işlemine başlanır. Kaşlarımız hayati bir önem sağlayan ve beynimizle yakın ilişkide bulunan görme organımıza fazla yakın olduğu için bu işlem kesinlikle kıdemli uzmanlar tarafından icra edilmelidir.

3D Microblading Sonrası

3D Microblading Kaş tasarımı sonrası gün içerisinde kaşları sudan uzak tutmak gerekir çünkü kıl köklerinin uyarılarak yapıldığı bir işlem olan 3D microblading sonrası su ile temas kızarıklığa ve kaşıntıya sebebiyet verebilir. Uygulamadan en fazla 4 gün sonra kaşlar kızarır ise temiz ir bez yardımı ile el değmeden kaşıma işlemi yapılabilir.