Nef Estetik Merkezi

Elif Kara & Nef Estetik ve Güzellik Merkezi

Home Dudak Şekillendirme

Dudak Şekillendirme

Dudak Şekillendirme

Her canlı gibi dudaklarımız da yıllar içinde fiziksel değişikliğe uğradı. Yaklaşık 50 yıl önce ince dudaklar beğeniliyorken şimdilerde ise kalın ve dolgun dudaklar seviliyor fakat bu çağ bazı avantajlara sahip; insanlar diledikleri gibi dudaklara minik operasyonlarla sahip olabiliyorlar. Kişilerin cazibesini ön plana çıkaran dudaklar yaş ilerledikçe yassılaşmaya ve hacim kaybetmeye başlar. Yaşlanmaya bağlı bu etkileri ve kırışıklığı dudak şekillendirme operasyonları ile eskisinden daha çekici hale getirmek mümkün. İlk adım uygun dudak şekillendirme yöntemini seçmektir.

Dudak Şekillendirme Yöntemleri

Dudak şekillendirme işlemleri çeşitlilik gösterir ve şu şekilde sıralanabilir;

  1. Doku aşısı: dudağın kendi dokusu baz alınarak yapılır.
  2. Dermis şeritleri: derinin ikinci katmanı olarak bilinen dermis tabakasına bedenimizin diğer bölümünden çıkarılan şeritler yerleştirilir. Genellikle dudak çerçevesi bölümüne yerleştirilen dermis şeritleri dudakların dolgun bir görünüme ulaşmasını sağlar.
  3. Yağ dokuları ile yapılan işlemler: yağ dokuları dudaklara daha kalın ve etkili bir görünüm için enjekte edilir. Bu işlem sırasında deri kesilmez sadece iğne kullanılır. 3 ayda bir görünüm koruma amaçlı yapılması gerekir.
  4. Doku kokteyli: Doku kokteyli ile derinin dermis katmanına bu karışım yavaş yavaş enjekte edilir. Kolajen bakımından zengin bir içeriğe sahip doku kokteyli dermiş şeritleri uygulaması ile yapılırsa daha işlevsel olur.

Yöntemlerin İçindeki Maddeler Nelerdir?

  1. Hyluronik asit: yaklaşık 6 ay etkisi bulunan bu madde ile doğal görünüm korunurken dudaklar da dolgunlaşır. Vücudun kendinde de bu madde üretildiği için hekimlerin önerileri arasında yer alır.
  2. Kolajen: sığırdan elde edilen bu ürün daha gergin bir görünüme kavuşmak için kullanılmakta olup vücudun zaman zaman reddetmesi sonucu pek kullanılmamaktadır.
  3. Silikon: insan anatomisini bozduğu için son zamanlarda pek tercih edilesi bir ürün değildir fakat kalın dudak isteyenler için idealdir.