Nef Estetik Merkezi

Elif Kara & Nef Estetik ve Güzellik Merkezi

Home Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımları

Cildimize rengini veren melanin pigmentleri, normal olmayan şartlarda deriyi korumak adına, olması gerekenden daha fazla salgılanırsa cilt lekeleri oluşur. Leke bakımları ise, kadın erkek fark etmeksizin, oluşan bu koyu lekeleri yok etme adına yapılan, ciltte güçlü bir antioksidan katmanı oluşturan işlemlerdir. Her cilt tipine ve her yaşa uygun olan leke bakım işlemleri ciltte soyma yapmadığı için her mevsim yapılabilir fakat en ideal mevsim kış mevsimi olarak bilinir. Yapılan uygulama kişiyi günlük yaşamından alıkoymayacağı gibi, melanin oluşumunu da azaltır.

Leke Bakımlarının Uygulandığı Durumlar

Leke bakımları güneş kaynaklı lekelenmelere, hormonsal kaynaklı lekelenmelere, gebelik lekelerine (melazma), yaşlılık lekelerine (lentigolar) ve akne lekelerine uygulanabilir. Sadece yüz için değil bütün vücut için uygundur.

Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır ve Çeşitleri Nelerdir?

Cilt tipi belirlendikten ve cilt incelemesi yapıldıktan, lekelerin sebebi araştırılır ardın da leke bakımına başlanır. Sonrasında ise kişiye aşağıdaki leke bakım teknikleri sunulur.

  • Enzim peeling: Leke tedavisinin en popüler yöntemi olan enzim peeling ile çok kısa sürede etkili sonuçlar alınır. Uygulamanın herhangi bir can acıtıcı tarafı olmadığı gibi her cilt tipine de sorunduz uygulanır. Ciltte lekelenmeye neden olan enzimi domine eder ve bu sayede cilt renginin açılmasını sağlar.
  • Kimyasal peeling: kimyasal peeling’ler cildin üst tabakasını soyarak etkisini gösteren bir tedavi yöntemidir. Bu işlem glikosik asitler yardımı ile yapılır.
  • Mezoterapi: Leke giderici bazı serum karışımlarının, cildin alt katmanına enjekte edilmesi ile yapılan bir leke giderme işlemidir.
  • Renk açıcı kozmetikler: C vitamini bu kozmetiklerin başında gelir. Bunun yanı sıra hidrokinon, arbutin, kojik asit, glikolik asit ve retinol içeren kozmetikler de ciltte soyma etkisi yarattığı için kullanılabilir.

Kişi uzman yardımıyla kendisine en uygun yöntemi seçer ve tedaviye başlanır.