Elif Kara Estetik ve Güzellik Merkezi

Elif Kara Estetik ve Güzellik Merkezi

Home Anti Aging

Anti Aging

Yaşlanma durumunu durdurmaya yönelik ya da yaşlanma durumunu tersine çevirmek için uygulanan işlemler anti aging denir. Amaç; bu yöntem ile cildin yenilenmesini, hormonların dengelenmesini ve bazı yaşlılık etkilerini serbest radikallerle savaşarak önlemektir. Sigara, sağlıksız beslenerek ve hareket etmeyerek sürdürülmüş bir yaşam, stres ve benzeri durumları yol açtığı yaşlılık etkilerini minimum indirmek için anti aging işlemleri doğru bir karardır. Uygulamanın asıl hedefi yaşlanmanın nedenini saptamak ve doğru yapılan işlemlerle yaşlılık sürecini ertelemektir.

Anti Aging Nasıl Uygulanır?

Anti aging ile hücrelerin enerjisi arttırılır. Genel bir sağlık incelemesinden sonra başlanan bu iyileştirme sürecinde yapılacaklar kan ve vitamin testleriyle, mineral, kolesteroltrigliserid ve hormon düzeyleri ile saptanır. Anti agingde uygulanacak kimyasallar kadar önemli olan bir diğer husus şudur; beslenme şeklinin iyileştirilerek kilo kontrolü sağlanması ve hareketi bir yaşam belirlemek.

Anti Aging Çesitleri

Anti aging çeşitleri kişinin durumuna göre farklılık gösterir ve kişinin yaşı, cilt durumu göz önüne alınarak en uygun olan çeşit seçilir. Anti aging çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Dolgu: derinleşen kırışıklıkların ve anatomik çizgilerin yumuşatılarak yüze hacim kazandırma işlemidir.
  •  Mimik kaslarının oluşturduğu kırışıklıkları ortadan kaldırmaya yönelik uygulamadır.
  • Örümcek ağı estetiği: Medical ve eriyebilen ipler cilt altına yerleştirilip kendi ağını oluşturması beklenir.
  • Kök hücre: Kök hücre tedavisi ile yaşlanan cilt hücrelerinin eski formuna dönmesi ve yeni hücre oluşumu sağlanır.
  • Kimyasal peeling: İltihaplı cildin yenilenme ve onarım mekanizmalarını uyarıp, harekete geçirerek, sıkı bir cilde ulaşmak amacıyla katmanların kimyasallarla soyulması yöntemidir.
  • Mezoterapi: Gençlik aşısı olarak bilinen mezoterapi uygulaması kolajen, elastin ve lif yapımı için gerekli hyalüronik asit, vitaminler, mineraller, koenzimler, büyüme faktörleri, somon DNA’sı gibi maddelerin iksir haline getirilip, deri altına uygulanması işlemidir.